Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Płośnicy

Aktualności

        Biblioteka  Publiczna w Płośnicy zaprasza na wystawę prac Pani Teresy Pernak.  Wystawę można oglądać do 10 lipca 2017

                                         Serdecznie Zapraszamy!

           

 

________________________________________________________________________________________________________________________

"NOC BIBLIOTEK"

    Biblioteka Publiczna w Płośnicy wspólnie z Biblioteką Szkolną SP w Płośnicy zorganizowali „Noc Bibliotek”. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem: „W zdrowym ciele, zdrowy duch”

„Noc Bibliotek” czyli Ogólnopolska wieczorno – nocna akcja promująca czytelnictwo i biblioteki, jako najbardziej dostępne instytucje kultury, odbyła się z  2 na  3 czerwca 2017 roku w SP w Płośnicy. W imprezie uczestniczyło 45 uczniów z klas IV -VI.

Podczas całonocnej imprezy odbywały się liczne zabawy i konkursy m.in. balsamowanie kolegi lub koleżanki, a następnie taniec mumii, mecz dobrych duszków ze złymi duszkami, teatrzyk cieni, czytanie fragmentów wylosowanych książek, których bohaterami były duchy, konkurs plastyczny- rysowanie wybranej postaci lub sceny ilustrującej fragment książki, była też wizyta strasznych duszków, które pukały, dzwoniły do drzwi, było też nocne granie w wykonaniu chłopców z klas szóstych. W trakcie imprezy czynna była”Gospoda pod zdechłym pająkiem”, która serwowała zdrowe przekąski i napoje, przygotowane przez zaczarowane kucharki- Nikolę, Elizę, Weronikę oraz kucharza Kubę z klasy czwartej.

    Produkty, z których przygotowano przekąski zostały przekazane przez Marcina Króla Dyrektora Spółdzielni Mleczarskiej ,,Mlekovita"  w Działdowie oraz Daniela Rybickiego właściciela sklepu spożywczego „Lewiatan”  w Płośnicy.

Za ten miły gest, organizatorzy imprezy w osobach: pani Teresy Trybowskiej, Bożeny Szuby, Anny Jedamskiej, Danuty Józefowicz oraz uczestnicy imprezy składają serdeczne podziękowania.

 

      

  

__________________________________________________________________________________________________________________________

 

   Filia Gródki dnia 31.05.2017 r. gościła uczniów kl. IV Szkoły Podstawowej wraz z wychowawczynią. Bibliotekarka przeprowadziła lekcję biblioteczną na temat "Tadeusz Kościuszko-wielki wódz". Uczniowie w trakcie lekcji posłuchali też pieśni patriotycznej "Patrz Kościuszko, na nas z nieba"

 

_______________________________________________________________________________________________________________________  

 

   Biblioteka filia Niechłonin zorganizowała imprezę z okazji Dnia Matki. Do placówki przybyły dzieci z kl.0 miejscowej Szkoły Podstawowej  z wychowawczynią, ich mamy a także goście specjalni -pani Bernadeta Kępka z Jabłonowa oraz pani Magdalena Zabrzeńska z Niechłonina.  Pani Magdalena wspierając dzieci swoim pięknym głosem brała udział w części artystycznej. Pani Bernadeta wprowadzała mamy w tajniki wykonywania kwiatów z krepiny. Kwiaty, które dzieci podarowały rodzicielkom zostały wykonane właśnie przez panią Bernadetę. Dzieci  nie tylko śpiewały ale obsypały swoje mamy kolorowym deszczem ze ścinków bibuły i wręczyły motylkowe ordery. Wszystko to osłodzono poczęstunkiem i zwieńczono podziękowaniami przybyłym gościom.

 

   

 

   

 

           

_________________________________________________________________________________________________________________________

 

   W Bibliotece Publicznej w Płośnicy Teresa Trybowska zorganizowała dla uczniów klas III a, III b spotkanie z ratownikiem medycznym panem Tomaszem Mańką. Uczniowie dowiedzieli się gdzie pan Tomasz pracuje, jak bardzo odpowiedzialna jest to praca i na czym polega. Ratownik zaprezentował dzieciom, jak stwierdzić, czy osoba poszkodowana straciła przytomność, jakie czynności i w jakiej kolejności należy podejmować ratując rannego. Zademonstrował na fantomie sztuczne oddychanie oraz masaż serca, ułożenie rannego w pozycji bocznej oraz udzielił dzieciom wielu innych porad np. przy zakrztuszeniu, zranieniu, porażeniu prądem. Wyjaśnił, dlaczego te czynności są tak ważne w pierwszych minutach dla poszkodowanego. Pod czujnym okiem ratownika ochotnicy mieli możliwość samodzielnie wykazać się praktyczną umiejętnością udzielania pierwszej pomocy. Dzieci wsłuchiwały się w każde słowo i radę przekazaną przez gościa, zadali wiele pytań oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

Dziękujemy panu Tomkowi za tak ciekawe i miłe spotkanie oraz nauczycielom i uczniom.

 

 

 

 

 

 

         

 

_______________________________________________________________________________________________________________________

 

    Filia biblioteczna w Gródkach przy współpracy Szkoły Podstawowej w Gródkach zorganizowała spotkanie z Kacprem Węgrzynowskim, które odbyło się w szkole.
W spotkaniu udział wzięli uczniowie kl.  IV, V i VI wraz z panią Małgorzatą Rogalską. Zaproszony gość przybliżył uczniom zasady pierwszej pomocy oraz zagrożenia jakie mogą spotkać każdego. Uczniowie mieli możliwość zademonstrować udzielanie pierwszej pomocy korzystając z pomocy kolegów i koleżanek. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i bardzo zainteresowało uczniów. Filia i uczniowie dziękują serdecznie Kacprowi Węgrzynowskiemu za przybycie.

            KACPER WĘGRZYNOWSKI - UCZNIOWIE  KLASY V i VI

        

           

 

                 KACPER WĘGRZYNOWSKI Z UCZNIAMI KLASY IV

   

 

          

_______________________________________________________________________________________________________________________                                 

    Biblioteka Publiczna w Płośnicy wraz z Filiami Bibliotecznymi w dniach 8-15 maja 2017 r. włączyła się w programu Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Hasło Tygodnia Bibliotek 2017 brzmi „Biblioteka. Oczywiście!”.

Chcemy, by Biblioteka postrzegana była przez ludzi jako instytucja na trwale wpisana w pejzaż kulturowy, zatem hasło "Biblioteka. Oczywiście!" ma wzmocnić ten przekaz. Hasło odpowiada także na pytanie „Jaka instytucja pozwala zaspokoić różnorodne potrzeby w zakresie uczestnictwa w kulturze?". Zmieniające się bowiem funkcje bibliotek w ostatnich latach pozwalają na zwiększenie zakresu działań biblioteki publicznej; można w niej nie tylko czytać i obcować z książką, ale też obejrzeć wystawę , spotkać pisarza, poznać nowoczesne technologie oraz zdobyć wszelkie potrzebne informacje . Biblioteka to taka przestrzeń dla czytelnika w każdym wieku, gdzie może się w pełni realizować w zakresie edukacji kulturalnej i uczestnictwa w kulturze.

Z tej okazji biblioteki zorganizowały szereg imprez m.in. spotkania autorskie, warsztaty, spotkania z ciekawymi ludźmi.

 

     Teresa Trybowska i pracownicy Biblioteki Publicznej w Płośnicy dziękują wszystkim uczestnikom spotkań, zaproszonym gościom, nauczycielom oraz uczniom. Dziękujemy również za dobre słowo i życzenia oraz zapraszamy na kolejne edycje.

            

                      BIBLIOTEKA PUBLICZNA W  PŁOŚNICY

 

    Dla uczniów klas II A, II B pani Teresa Trybowska – zastępca dyrektora GCKiB w Płośnicy zorganizowała  wycieczkę do lasu. W lesie dzieci przywitał leśnicy pan Mariusz Stasiak . Oprowadzając po lesie gospodarz opowiadał o swojej pracy, a las przedstawił jako miejsce życia wielu istot. Uczniowie mieli możliwość poznania przyrody słuchając, patrząc, i dotykając. Poznali podstawowe gatunki roślin, krzewów i drzew występujących na naszych terenach,  słuchali śpiewu ptaków, dowiedzieli się w jaki sposób można określić wiek drzewa, jak walczy się z gryzoniami drzew. Leśniczy ciekawie opowiadał o życiu lasu, odpowiadając na liczne pytania zadawane przez dzieci. Te nietypowe spotkanie zakończono pieczeniem kiełbasek i krótkim quizem o lesie.  Z wycieczki uczniowie wrócili zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń.

 

 

 

 

 

 

         

 

   Dla uczniów klas I zorganizowano  spotkanie ze strażakami  Ochotniczej Straży Pożarnej w Płośnicy druhami :  Andrzejem Józefowiczem, Piotrem Klonowskim, Piotrem Stępką . Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca strażaków, że to nie tylko gaszenia pożarów. Straż pożarna pomaga ludziom podczas wypadków samochodowych i powodzi oraz prowadzi wiele innych działań, które służą ludziom. Strażacy zaprezentowali uczniom remizę, sprzęt i wyposażenie samochodów strażackich. Prawie każde dziecko skorzystało z możliwości przymierzenia hełmu, kurtki. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość zobaczenia wozu strażackiego od wewnątrz. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali oraz zadawali mnóstwo ciekawych i zaskakujących pytań.

  

 

 

 

 

 

            

 

 

W Bibliotece Publicznej w Płośnicy odbyło się spotkanie dzieci z Oddziału "O" z Radnym panem Jarosławem Kińskim. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom radny przeczytał bajkę pt.”Franklin pomaga koledze”, którą wspólnie omówiono. Następnie dzieci bardzo chętnie włączyły się w dyskusję na temat swojego wolnego czasu i swoich pasji. Pan Kiński podzielił się z uczestnikami spotkania swoją pasją z którą związany jest od dawna np. wędkarstwo, lecz uczulił dzieci ze zabawy nad wodą są niebezpieczne i mogą się tylko odbywać w miejscach strzeżonych i pod opieką rodziców. Gość życzył dzieciom, żeby każde miało swoje własne zainteresowania, umiało wypełnić sobie wolny czas, nie siedząc tylko przed komputerem. Na zakończenie radny przygotował dla dzieci słodycze.

 

 

 

 

 

 

           

 

      Dla uczniów klas V zastępca dyrektora GCKiB w Płośnicy - Teresa Trybowska zorganizowała wycieczkę do Urzędu Gminy w Płośnicy, której celem było przybliżenie działalności urzędu. W sali konferencyjnej uczniów powitał Wójt pan Krzysztof Groblewski, który zachęcał młodzież do czytania książek, w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom przeczytał fragment książki A. Lindgren pt „Bracia Lwie Serce”, następnie opowiadał o pracy i działaniach urzędu. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali oraz zadawali mnóstwo ciekawych i zaskakujących pytań. Gospodarz oprowadził młodych gości po obiekcie przybliżając im pracę urzędników i funkcjonowanie urzędu. Dzieci zostały przyjęte przez pana Wójta niezwykle ciepło i życzliwie. Na zakończenie tak miłego spotkania pan Groblewski poczęstował zwiedzających słodyczami, a uczniowie dziękując  wręczyli kwiatek.

  

 

    

 

 

 

           .

 

   Dla klas VI a, VI b przygotowano w bibliotece warsztaty decoupage (ozdabianie przedmiotów w łatwy i szybki sposób elementami z papieru lub serwetek), które poprowadziła pani Krystyna Jolanta Ostaszewska. Pani Jolanta zapoznała uczniów, ze sztuką dekorowania różnych powierzchni za pomocą papierowych serwetek. Przekazała uczestnikom warsztatów poszczególne etaty decoupage jak : przygotowanie powierzchni do malowania, malowanie tła, wycinanie (wyrywanie) i komponowanie elementów papierowych, przyklejanie, wykończenie pracy czyli szlifowanie i lakierowanie. Dla większości było to pierwsze spotkanie z tą techniką dekorowania przedmiotów mimo to uczniowie poradzili sobie doskonale.

 

 

 

               

 

   Biblioteka Publiczna dla dzieci z Oddziału Przedszkolnego przygotowała spotkanie z panią Anną Szczotka członkinią grupy śpiewaczej „Echo” ze Skurpia. Gość przybył na spotkanie w stroju ludowym, co wzbudziło zachwyt wśród dzieci. Pani Ania przeczytała książkę pt.: „Lisek i przyjaciele” i omawiała z dziećmi zachowanie głównych bohaterów bajki. Przedszkolaki zaprezentowali swoje piosenki gościowi. Mieli też okazję posłuchać piosenek śpiewanych przez panią Anię.

  

 

          

   

    Biblioteka Publiczna dla uczniów kl. IV zorganizowała spotkanie z panem Wiesławem Rucińskim -  instruktorem ZHP, działaczem Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Przewodniczącym Powiatowej Komisji Rewizyjnej przy Związku OSP oraz Eweliną Wiśniewską instruktorem komendy ZHP w Działdowie. Uczniowie poznali elementy harcerskiego umundurowania, rodzaje odznaczeń, stopnie harcerskie nie zabrakło też zabawy. Pan Ruciński przypomniał historię Szarych Szeregów oraz opowiadał i przedstawił zebrane pamiątki, materiały, z wieloletniej przyjaźni ze Stanisławem Sieradzkim ps. Świst, żołnierzem tej organizacji, który walczył w Powstaniu Warszawskim w batalionie "Zośka".

 

 

   

 

          

   

 

  W Bibliotece Publicznej w Płośnicy dnia 08.05.2017 r. odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej w Płośnicy, gościem specjalnym był pan Jan Makowski - Przewodniczący Rady Gminy. Dzieci zapoznały się z regulaminem, księgozbiorem i zasadami panującymi w bibliotece. Poznały prośby książek. Odpowiadały bezbłędnie na zadawane pytania przez zastępce dyrektora GCKiB w Płośnicy panią Teresę Trybowską. Gość sam będąc aktywnym czytelnikiem zachęcał dzieci do częstego obcowania z książką, ponieważ jest to niezwykle ważne w ich dalszym życiu. Pasowanie jest to oficjalne przejęcie najmłodszych do grona czytelników biblioteki. Największym przeżyciem dla uczniów było ślubowanie oraz akt pasowania na czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy pasowania na czytelnika oraz zakładki do książek. Uczniowie podziękowali za zaproszenie do biblioteki i pamiętając o przypadającym Dniu Bibliotekarza złożyli życzenia pracownikom biblioteki. Były też piosenki, wiersz i kwiaty.

 

 

  

 

                        

 

            

 

___________________________________________________________________________________________________________________________ 

                                              TYDZIEŃ  BIBLIOTEKI  W  FILII  GRÓDKI

 

  Filia biblioteczna Gródki, zaprosiła uczniów kl.I  wraz z wychowawczynią na uroczyste pasowanie na czytelnika.
Gościem specjalnym była pani Anna Szczotka członkini zespołu "Echo " ze  Skurpia, która przybyła na spotkanie w stroju ludowym. Bibliotekarka zapoznała uczniów z zasadami korzystania z biblioteki,  zwróciła szczególną uwagę na poszanowanie książek, następnie dzieci  przeczytały prośby książek wywieszone na tablicy. Gość przeczytał dzieciom bajkę pt."Nie płacz rudzielcu", potem pani Ania mówiła dzieciom o tym jak ważne jest czytanie książek w naszym życiu. Następnie dzieci głośno powtórzyły przyrzeczenie a zaproszony gość dokonał pasowania na czytelnika i wręczył wychowawczyni dyplom dla klasy. Potem dzieci wspólnie z gościem bawiły się i śpiewały piosenki. Najmłodsi serdecznie podziękowali gościowi i bibliotekarce wręczając laurki. Filia serdecznie dziękuje pani Ani za przyjęcie zaproszenia.

 

     

 

   Filia biblioteczna Gródki zorganizowała spotkanie w remizie strażackiej w Gródkach, na które zaproszono uczniów kl. II i III wraz z wychowawcami.
Na spotkanie przybył też przedstawiciel OSP pan Mieczysław Ruciński, który przybliżył uczniom historię powstania jednostki prezentując planszę ze zdjęciami, następnie zapalono znicze przy kamieniu poświęconym strażakom, którzy odeszli. Pan Mieczysław pokazał dzieciom wóz strażacki i mundury oraz hełmy które dzieci mogły przymierzyć. Serdecznie dziękujemy przedstawicielom OSP za życzliwość.

     

    

       

 

 

 

Wycieczka do biblioteki  kl.0 i spotkanie z zaproszonym gościem Panią Elżbieta Rucińską. Przedstawienie bajki przez zaproszonego gościa w teatrzyku kamishibai " O wilki i siedmiu koźlątkach". Dziękujemy pani Rucińskiej.

  

 

  

 

________________________________________________________________________________________________________________________                     

                           TYDZIEŃ  BIBLIOTEKI  W  FILII  WIELKI  ŁĘCK

 

   Spotkanie w filii Wielki Łęck z panią weterynarz Martą Cichoń. Pani Marta spotkała się z uczniami kl III  Sz P. Na spotkaniu była też współpracownica zaproszonego gościa. Pani Marta to osoba niezwykle sympatyczna, która szybko nawiązała kontakt z uczniami i opowiadała im o tym jak należy dbać o zwierzęta, chętnie odpowiadała na pytania dzieci oraz słuchała opowiadań o zwierzętach, które mają w domu. Dzieci serdecznie podziękowały gościowi  wręczając laurkę a panie wręczyły im piękne upominki. Filia i uczniowie serdecznie dziękują paniom za przybycie.

 

 

 

 

    Filia biblioteczna w Wielkim Łęcku zorganizowała spotkanie kl.IV i V z emerytowanym policjantem panem Januszem Popkowskim, który opowiedział uczniom o swojej pracy w policji oraz służbie na okręcie podwodnym. Zaproszony gość mówił też uczniom o właściwym zachowaniu wśród rówieśników i zagrożeniach z którymi mogą się spotkać codziennie. Uczniowie serdecznie podziękowali za spotkanie wręczając symboliczny kwiatek.

  

                              

 

    Filię biblioteczną w Wielkim Łęcku odwiedziły dzieci z kl I Szkoły Podstawowej i spotkały się z zaproszonym gościem, radnym panem Piotrem Trąmpczyńskim. Bibliotekarka zapoznała dzieci z zasadami zachowania się w placówce, natomiast zaproszony gość przeczytał dzieciom bajkę "Przybij piątkę kolego" oraz pasował na pełnoprawnych czytelników. Pan Piotr wręczył wychowawczyni dyplom pasowania dla całej klasy, a dzieciom słodkie upominki. Uczniowie serdecznie podziękowali gościowi za przybycie wręczając własnoręcznie przygotowaną laurkę.

 

 

                              

 


    Spotkanie z przedszkolakami w Wielkim Łęcku i przedstawienie najmłodszym bajki w  teatrzyku kamishibai  "O wilku i siedmiu koźlątkach"

 

 

__________________________________________________________________________________________________________________________

                              TYDZIEŃ  BIBLIOTEKI  W  FILII  NIECHŁONIN

 

    Filia  Niechłonin przygotowała spotkanie dla dzieci z przedszkola z panią Julią Spychałą. Maluchy miały okazję wysłuchać bajki Kamishibai pt. "Mała Syrenka". Nie była to zwykła prezentacja bajki, pani Julia przygrywała na gitarze podczas czytania przez bibliotekarkę. Dzieci były urzeczone i bardzo podobała  im się prezentacja. Potem przyszła chwila zabawy, spotkania z gitarą i wspólnej fotografii. 

 

 

 

 

  Filia w Niechłoninie zorganizowała  spotkanie uczniów kl. III Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie  ze Społecznym Instruktorem Młodzieżowym PCK-Kacprem Węgrzynowskim. Niestety na niesprzyjającą pogodę musiało ono odbyć się nie w bibliotece jak pierwotnie zaplanowano lecz w murach szkolnych.

Kacper udzielił trzecioklasistom ważnej i pożytecznej lekcji pierwszej pomocy. Uczniowie przystępowali do ćwiczeń, słuchali udzielanych rad i zadawali pytania. Spotkanie upłynęło niepostrzeżenie szybko jak wszystko, co dobre, ciekawe i miłe.

 

   

 

 

 

    W filii  w Niechłoninie odbyło się pierwsze ze spotkań z okazji,,Tygodnia Bibliotek ". Uczestnikami spotkania byli uczniowie kl. II i IV  Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie z wychowawczyniami, zaś gościem specjalnym pani Paulina Maciejewska, niezwykle uzdolniona 17-letnia mieszkanka Niechłonina, uczennica działdowskiego liceum ogólnokształcącego. Swoim śpiewem oraz grą na gitarze i skrzypcach oczarowała słuchaczy. Z odpowiedzi na  zadawane pytania dzieci dowiedziały się o pasji p. Pauliny, a także informacji na temat instrumentów, na których grała. Na zakończenie gość otrzymał dyplomem i kwiatami.

 

   

                   

                 

    _______________________________________________________________________________________________________________________ 

                              

 

_____________________________________________________________________

    

  Dla dzieci z Punktu Przedszkolnego S.P. w Niechłoninie zorganizowano warsztaty wiosenno-wielkanocne. Spotkanie poprowadziła wspólnie z radną wsi Jabłonowo p.Bernadetą Kępka, bibliotekarka filii Niechłonin. Podczas  spotkania Panie zaprezentowały możliwość wykonania krepinowych kwiatów oraz ozdabiania styropianowych pisanek. Zaproszeni rodzice i ich dzieci wykonywali prace, doskonale się przy tym bawiąc.

 

      

 

  ____________________________________________________________________

    

   Filia Biblioteczna w Niechłoninie dnia 04.04.2017 r. gościła  uczniów kl.,''0'' miejscowej Szkoły Podstawowej wraz z wychowawczynią. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się wielu cennych rzeczy o książkach i bibliotece. Bardzo spodobała się im placówka i jej oferty książkowe.

 

     

    ___________________________________________________________________

 

   Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Płośnicy zaprasza na wystawę Pani Krystyny Jolanty Ostaszewskiej. Wystawę można oglądać do 31 maja 2017 w Bibliotece Publicznej w Płośnicy.

            Serdecznie Zapraszamy!

   Pani Krystyny Jolanty Ostaszewskiej przygoda z malarstwem zaczęła się w roku 1998. Pierwsze obrazy to  kompozycje z suszonych traw kwiatów, kory, ładnie wyglądające, ale nie praktyczne, więc wpadła na pomysł, malowania obrazów. Pomocą były książki wypożyczone z biblioteki o malarzach, technikach malarstwa. Powstało kilka obrazów abstrakcji, które wiszą do dziś. Potem zaczęła malować pejzaże, martwe natury, postacie. W miarę nabierania wprawy zakupiła profesjonalne farby olejne. Namalowała dotychczas ok. 150 obrazów. Pani Krystyna jako osoba wszechstronnie uzdolniana zajmowała się również innymi formami artystycznymi : malowała na szkle i porcelanie, robiła odlewy gipsowe, formowała glinę w różne formy. Lubi drewno i kamień, ten drugi jest trudny w obróbce, ale drewno to bardzo wdzięczny materiał, wycina różne formy np. zające, kury itp., ale i skrzyneczki, ozdoby do ogrodu, stoliczki, półeczki ozdabia malując lub w decoupage. Wyplata z witek brzozowych dzikiego wina różne formy florystyczne, szyje na maszynie, szydełkuje, robi na drutach, przeprowadza małe renowacje starych mebli, bo lubi przywracać przedmiotom drugie życie . I tak przygoda artystyczna trwa.

 

    

 

    

_________________________________________________

  

   Do Biblioteki Publicznej w Płośnicy dnia 03.04.2017r. przybyły dzieci z Oddziału ''O'' na lekcję biblioteczną. Dzieci wysłuchały opowiadania „Moje święta : Wielkanoc”, poznały zwyczaje i tradycje wielkanocne oraz z wyciętych elementów wspólnie "tworzyły" koszyczek ze święconką. Dziękujemy za odwiedziny.

   

                 

                                

 

 

AKTUALNOŚCI:

Tydzień Bibliotek zapraszamy!

Utworzono dnia 10.05.2019

GALERIE:

NOC BIBLIOTEK

NOC BIBLIOTEK

WYSTAWA TERESY PERNAK

WYSTAWA TERESY PERNAK

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny: